Home
Nieuws
Geschiedenis
Programma
Fotoalbum
Organisatie
Sponsoren
Contact

Voorbeschouwing VV Netersel - VV Riethoven

 Netersel wint in ieder geval de derde helft’

Na een glansrijk kampioenschap vorig seizoen in de vijfde klasse, loopt het dit jaar wat minder makkelijk voor Netersel een trapje hoger. (foto Corien Snijder)

Na een glansrijk kampioenschap vorig seizoen in de vijfde klasse, loopt het dit jaar wat minder makkelijk voor Netersel een trapje hoger. (foto Corien Snijder)

NETERSEL – In de 4e klasse H spelen louter ploegen die ook meestrijden om de Trompettercup. Een echte Kempische klasse dus waar iedere week strijd en aanvallend voetbal hoogtij vieren. Deze week een treffen tussen twee promovendi: Netersel-Riethoven.

Toon Daniëls is aan zijn derde seizoen bij Netersel bezig. De 56-jarige bedrijfsleider van Albert Heijn in Bladel schreef vorig jaar historie door de club voor het eerst in haar bestaan naar de vierde klasse te loodsen: Netersel is een fijne club om voor te werken. We hebben niet alleen een goede ploeg, maar ook een goede mix van jongens uit Netersel en Bladel die het samen prima kunnen vinden. Plezier is de basis zeg ik altijd. Daarnaast spelen we in een leuke klasse en kunnen we de meeste uitwedstrijden op de fiets afwerken. Meestal gaan we dan ook weer als laatste naar huis, zo ook afgelopen zondag tegen Hapert. De derde helft winnen we meestal wel, conditioneel zit het dus wel goed …’
Na zeven wedstrijden heeft Netersel vijf punten. Toon Daniëls kan een overwinning zondag thuis tegen Riethoven dus goed gebruiken: ‘In de vierde klasse gaat het net allemaal wat sneller en wordt er ook wat slimmer gevoetbald. Er moet elke week 100 procent geknokt worden voor de punten. Riethoven beschikt over een degelijke ploeg, die graag via de counter scoort. Wij spelen graag met de druk naar voren. Zondag kan het alle kanten op. Riethoven wint vaak met 1-0, die uitslag mag je ook voor zondag noteren maar dan wél in het voordeel van Netersel.’

Verdienstelijk

Riethoven wist afgelopen zondag nog met 1-0 van Steensel te winnen. (foto Jurgen van Hoof)

Riethoven wist afgelopen zondag nog met 1-0 van Steensel te winnen. (foto Jurgen van Hoof)

Riethoven eindigde vorig seizoen als derde in de 5e klasse H wat een rechtstreeks ticket voor de vierde klasse opleverde. Ook daar doen de roodwitten het uitstekend: na zeven duels staat de ploeg met dertien punten op een verdienstelijke vierde plaats. Trainer Henri Houben (47) is dan ook een tevreden man, maar gaat Riethoven aan het einde van dit seizoen (na goed overleg) toch verlaten: ‘Ik heb het hier prima naar mijn zin, de mentaliteit in de Kempen spreekt mij bijzonder aan. Vanuit mijn woonplaats Weert is het een half uurtje rijden dus dat valt reuze mee. Ook komend seizoen zou ik graag in de Kempen willen werken. Er wordt goed gevoetbald en het publiek zorgt bij veel clubs voor wat extra ambiance.’

Aderlating

De oud-speler van VVV wil ook in de vierde klasse optimaal presteren: ‘We willen zo hoog mogelijk eindigen maar als handhaven uiteindelijk het maximaal haalbare is, is het ook goed. De ploeg beschikt over voldoende voetballend vermogen met een goede opbouw van achteruit. Niet de lange bal dus, daar hebben we ook geen spelers voor.’
En zondag? ‘Vorig seizoen verloren we in Netersel met 4-1. In de eerste helft waren wij de betere ploeg maar daarna werden we finaal overklast. Ook Netersel voetbalt goed van achteruit en voorin hebben ze veel beweging, al zal het vertrek van Anel Selimovic zeker een aderlating zijn. Het zal zondag een close finish worden. Ik houd het op 1-2 met een doelpunt in de laatste minuut…’